01
07.20

ЯК КІНОТЕАТРИ БУДУТЬ ВИХОДИТИ З КАРАНТИНУ?

Київська влада зняла заборону на роботу кінотеатрів, проте поки вони продовжують залишатися закритими і готуються до запуску на початку липня.
 
На цьому тижні столична влада зробила ще один крок до послаблення карантину, дозволивши приймати гостей всередині ресторанів, кафе і кінотеатрів. Останні простоюють вже більше 3,5 місяців, і несуть багатотисячні втрати. Співвласник мережі кінотеатрів Планета Кіно Дмитро Деркач каже, що збитки компанії в період простою досягають 10 млн грн на місяць, а рівень недоотриманих доходів становить близько 500 млн грн.
 
Ще більші суми озвучують в найбільшій українській мережі кінотеатрів – Multiplex. За оцінками генерального директора Multiplex Романа Романчука, в період простою компанія недоодержувала близько 300 000-400 000 грн щодня.
 
Обидві кінотеатральні мережі мають намір відкрити двері своїх залів вже 2-го липня в тих містах, де місцева влада зніме заборону. У той же час, говорити про вихід на докризові показники роботи підприємств не доводиться. За словами директора консалтингової компанії Retail & Development Advisors Таїсії Литовченко, кінотеатри не зможуть розраховувати на докризову відвідуваність, в тому числі – через низку карантинних обмежень.
 
«По-перше, поки незрозуміло: на яких умовах зможуть працювати кінотеатри до завершення епідемії коронавирусу. Активно обговорюються обмеження посадки в 30% і 50% від кількості місць в залах. Однак не виключено, що і така відвідуваність буде вважатися успіхом, адже у багатьох українців все ще залишається страх зараження в місцях масового скупчення людей і вони можуть відкласти відвідування кінотеатрів до кращих часів», – вважає Литовченко.
 
У той же час, Роман Романчук запевняє, що за рахунок хороших систем циркуляції повітря в мережах кінотеатрів безпечніше, ніж в метро, ​​ТРЦ і ресторанах. Особливо з урахуванням обмежень по посадці в залах і протиепідемічних заходів, яких повинні будуть дотримуватися оператори кінотеатрів, включаючи масковий режим для персоналу та обробку поверхонь після кожного сеансу.
Ще однією проблемою для кінотеатрів буде питання контенту, адже багато світових прем’єр через епідемію коронавируса були перенесені на більш пізні дати. «З фільмами дійсно буде проблема, адже зараз дуже багато прем’єр очікуваних фільмів перенесені кіностудіями на осінь або зиму. Але все одно у нас буде кілька непоганих прем’єр, будуть українські картини, також плануємо показувати старі популярні фільми», – говорить Деркач.
 
За його прогнозами, перші місяці після відкриття мережа працюватиме з великими обмеженнями, а відвідуваність буде низька. Вийти на нормальний режим роботи засновник Планети Кіно сподівається в жовтні-грудні. Однак це буде можливим тільки в тому випадку, якщо кінотеатри знову не закриють через погіршення епідеміологічної ситуації.