21
09.23

Сміливість будувати: як виглядає новий гіпермаркет ОЛДІ в столичному ТРЦ Retroville (+фото)

Попри повномасштабну війну та пов’язані з нею ризики, українська мережа будівельних гіпермаркетів ОЛДІ продовжує інвестувати в нові магазини та робочі місця, відкривши новий торговельний об’єкт у Києві.
На початку повномасштабного вторгнення, коли російські війська впритул наблизилися до Києва, одна із запущених окупантами ракет поцілила в столичний ТРЦ і БЦ Retroville. В результаті цього обстрілу бізнес-центр комплексу був частково зруйнований, як і частина торговельних площ. Серед постраждалих був і один з якірних орендарів – будівельний гіпермаркет французької мережі Leroy Merlin. Парадокс, але зрештою французький рітейлер, що поніс значні збитки внаслідок неспровокованої російської агресії, продовжив працювати в рф, проте відмовився відновлювати роботу у відбудованому згодом ТРЦ Retroville.
 
 
На щастя, на звільнені площі вже був претендент, який проявляв предметну зацікавленість у відкритті магазину в ТРЦ Retroville ще в 2018 році – українська мережа ОЛДІ. Як розповідає CEO ТРЦ і БЦ Retroville Рената Якубченієне, компанія намагалася домовитися про відкриття саме будівельного гіпермаркету з низки причин.
 
 
“ТРЦ Retroville знаходиться у великому районі житлової забудови девелопера SG (Stolitsa Group) і розвиток району диктує необхідність присутності будівельного гіпермаркету поруч. Мешканці найближчих мікрорайонів дуже чекали відкриття ОЛДІ, і ми доклали всіх зусиль, щоб цей орендар відкрився якомога швидше. До того ж, в цей непростий час ми намагаємось підтримувати український бізнес, та раді, що саме український оператор ОЛДІ став ще одним якорним орендарем ТРЦ Retroville”, – пояснює CEO комплексу.
 
 
В свою чергу в компанії Retail&Development Advisor (RDA), яка супроводжувала угоду оренди приміщення зі сторони орендаря, відзначають, що головною метою обох сторін було максимально швидко налагодити процес відкриття для швидкого та якісного запуску магазину. Всі відновлювальні роботи були проведені коштами ТРЦ Retroville і вже весною цього року приміщення передали новому орендарю. В свою чергу мережа ОЛДІ виконала ремонтні та оздоблювальні роботи в максимально стислі терміни та вже в серпні відкрила новий сучасний гіпермаркет площею майже 5000 кв. м.
 
 
“Відкривати магазин в період війни та забезпечити його всім необхідним – товаром, обладнанням та фаховим персоналом – це дуже складно. До того ж всі чітко розуміли, з якими труднощами можна стикнутися в майбутньому, не виключаючи блекауту в зимовий період. Тому було важливо прорахувати усі ризики та варіанти їх оперативного усунення, щоб забезпечити можливість комфортного здійснення покупок за будь-якого розвитку подій”, – говорить менеджер з комерційної нерухомості RDA Ганна Яценко.
 
 
Знаковості проекту додає і той факт, що він став першим для мережі ОЛДІ, реалізованим в торгово-розважальному центрі. Щоб відповідати вимогам такої локації, компанія внесли деякі корегування та покращення як в дизайн і навігацію магазину, так і в його асортиментну матрицю.
 
 
“Враховуючи специфіку розташування магазину в структурі торгово-розважального комплексу, розташованого всередині нового великого спального району, акцент був зроблений на оздоблювальні матеріали та товари широкого вжитку. В свою чергу група загальнобудівельних матеріалів була дещо скорочена і здебільшого покриває потреби ремонтів, аніж капітального будівництва. Загальний асортимент гіпермаркету склав понад 30 000 SKU, тож ми впевнені в спроможності задовольнити всі потреби наших клієнтів”, – запевняє операційний директор ОЛДІ Андрій Самойлов.
 
 
В ТРЦ Retroville додають, що відкриття будівельного супермаркету вже позитивно вплинуло на роботу всього комплексу. Зокрема, фіксується зростання відвідуваності, потоки в цій частині ТРЦ стали більш жвавими, а нові орендарі поблизу пришвидшили підготовку до відкриття.
 
 
В консалтинговій компанії RDA також впевнені в хороших перспективах цього проекту. На думку Ганни Яценко, запорукою успіху стане піша доступність магазину до масштабних житлових комплексів з 6500 квартир, розташованих поруч.
 
 
“Важливо і те, що девелопер житлової забудови мікрорайону продовжує роботу та введення в експлуатацію нових будинків. А значить – кількість потенційних клієнтів гіпермаркету лише зростатиме. В свою чергу ОЛДІ зможе запропонувати їм не тільки широкий асортимент продукції, але й комфортний шопінг, достатню кількість паркомісць, економію часу та оперативну доставку придбаних товарів”, – уточнює Ганна Яценко.
 
 
З відкриттям нового торговельного об’єкту мережа ОЛДІ зросла до п’яти гіпермаркетів. При цьому компанія зацікавлена у подальшому розвитку і постійно знаходиться в пошуку нових перспективних локацій для відкриття нових магазинів. Таким чином українська мережа гіпермаркетів готова внести свій вклад як в розвиток вітчизняної економіки, так і в повоєнну відбудову країни.