26
06.24

Велике будівництво: які ТРЦ вже споруджуються в регіонах України (презентація)

В найближчі три роки в регіонах України заявлено відкриття восьми торгових та торгово-розважальних центрів загальною площею понад 180 000 кв. м. Де вони працюватимуть та якими будуть їхні переваги.
 
Довгий час чи не єдиним джерелом поповнення пропозиції на ринку торгової нерухомості України були міста-мільйонники. Проте з насиченням великих міст якісними торговими площами девелопери поступово переорієнтовують свою увагу на регіони з невеликою конкуренцією та зростаючою купівельною спроможністю. З початком великої війни та спровокованого нею переселення значної кількості українців у центральні та західні області, саме вони стали виглядати перспективнішими для гравців ринку. В ході виставки RAU Expo 2024 компанія Retail & Development Advisor (RDA) презентувала відразу вісім проєктів комерційної нерухомості, запланованих до відкриття в найближчі 2-3 роки. Генеральний директор RDA Андрій Лотоцький поділився деталями цих об’єктів, термінами їх запуску та ключовими перевагами для гравців сфери роздрібної торгівлі.
 
ТРЦ Family Mall
 • Місцезнаходження: Стрий (Львівська обл.), вул. Болехівська, 2
 • GBA: 31 726 кв. м
 • GLA: 18 542 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: IV квартал 2025 року
Двоповерховий ТРЦ Family Mall стане сучасним торгово-розважальним центром міста і, очевидно, буде претендувати на статус регіонального, а не виключно міського ТРЦ. Передбачається, що до зони охоплення об’єкту будуть входити ключові курортні населені пункти, що розташовані в межах однієї години їзди на авто. Зокрема, Моршин (12 км), Жидачів (28 км), Дрогобич (29 км), Сколе (39 км), Трускавець (40 км) та Славське (67 км). Враховуючи цю обставину, в рамках будівництва ТРЦ планується облаштувати два великих паркінги: наземний (на 180 машиномісць) та підземний (на 275 машиномісць). Останній також слугуватиме в якості укриття для відвідувачів під час повітряних тривог, що особливо актуально в умовах російських терористичних атак на українські міста.
Завдяки вдалому розташуванню Family Mall захоплюватиме не лише транзитний потік траси Київ-Чоп, а й пішохідний трафік центральної частини міста. До того ж, значна частина міського та міжміського громадського транспорту буде зупинятись безпосередньо перед самим ТРЦ, що додатково забезпечить йому близько 5000 клієнтів на день. Серед «якорів» об’єкту будуть продуктовий супермаркет та дитячий розважальний центр, які вже знаходяться на фінальній стадії підписання договорів оренди.
 
ТРЦ Kvartal City
 
 • Місцезнаходження: Львів, вул. Шевченка, 313
 • GBA: 49 330 кв. м
 • GLA: 21400 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: І квартал 2027 року
Ще один масштабний ТРЦ в Західній Україні планується відкрити на початку 2027 року на околицях міста. Проєкт ТРЦ Kvartal City передбачає спорудження чотириповерхової будівлі з багаторівневим та підземним паркінгами на 523 автомобіля. З фасадного боку ТРЦ також планується облаштувати велику прогулянкову зону.
Девелопер об’єкту має намір реалізувати в ТРЦ масштабну зону фуд-корту площею понад 2000 кв. м та сучасний кінотеатр на 4 зали площею 2100 кв. м. А процес підписання відомого дитячого розважального центру площею 3000 кв. м вже вийшов на завершальний етап.
 
ТРЦ Україна
 • Місцезнаходження: Ужгород, пл. Кирила і Мефодія
 • GBA: 20 434 кв. м
 • GLA: 11 710 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2025 року
Чотириповерховий ТРЦ Україна буде мати понад 20 000 кв. м площі, з яких майже 12 000 кв. м буде відведено під оренду. Якірними орендарями ТРЦ будуть продуктовий супермаркет площею близько 3000 кв. м, сучасний кінотеатр, фуд-корт, а також відомі в Україні торгові мережі одягу, парфумерії, ювелірної продукції тощо. Серед них бренди польської fashion-групи LPP (Reserved, House), магазин Brocard та інші.
Загалом заповнюваність ТРЦ стрімко зростає – станом на кінець червня вакантними залишаються лише близько 15% орендних площ. В межах проєкту також планується реалізація наземного та підземного паркінгів на 183 та 164 машиномісця відповідно.
 
ТЦ Росвигівський
 • Місцезнаходження: Мукачево (Закарпатська обл.), вул. Росвигівська
 • GBA: 8485 кв. м
 • GLA: 5082 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2025 року
Вже на початку наступного року в Мукачеві відкриється триповерховий торговий центр Росвигівський. Головною конкурентною перевагою ТЦ буде його локація. Він буде розташований в пішій доступності до центру міста (2,2 км), центрального ринку (1,7 км), автовокзалу (3,5 км) та залізничного вокзалу (4 км). Додаткових відвідувачів торговельному центру також забезпечуватиме близькість траси міжнародного значення Київ – Чоп. Оренда площа ТЦ складатиме понад 5000 кв. м, а основними якорями об’єкта виступатимуть продуктовий супермаркет Alma площею 1300 кв. м, а також магазини Sinsay, House та Sport City.
 
ТЦ А7
 • Місцезнаходження: Івано-Франківськ, вул. Галицька, 57
 • GBA: 10 000 кв. м
 • GLA: 7500 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2025 року
В березні 2025 року в Івано-Франківську запуститься торговий центр А7. Новий сучасний об’єкт торговельної нерухомості органічно впишеться в історичну частину міста, розмістившись за 450 метрів від Центральної ратуші та неподалік залізничного вокзалу. Загальна площа чотириповерхового ТЦ становитиме 10 000 кв. м, а торгова – 7500 кв. м. Паралельно з будівельними роботами в ТЦ вже розпочався процес підписання попередніх угод з орендарями.
Компанія Retail&Development Advisor вже повідомила, що серед них будуть відомі в Україні бренди Sinsay, Fly Kids та низка інших операторів.
 
ТЦ А5
 • Місцезнаходження: Івано-Франківськ, вул. Хотинська – вул. Бельведерська
 • GBA: 4119 кв. м
 • GLA: понад 3000 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: ІІІ квартал 2024 року
Ще один торговий центр в Івано-Франківську планується до відкриття вже цьогоріч. ТЦ А5 розташується в межах сучасного житлового комплексу в густонаселеному спальному районі міста. Його основними перевагами будуть пішохідна доступність мешканців району, жвавий автомобільний трафік та розвинена інфраструктура навколо.
За попередніми даними, якірним оператором торгового центру буде магазин нової мережі групи компаній Епіцентр – Епіцентр Express.
 
ТРЦ Warshawsky
 • Місцезнаходження: Тернопіль, вул. Підволочиське шосе
 • GBA: 26 285 кв. м
 • GLA: 15209 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: IV квартал 2026 року
Торгово-розважальний центр Warshawsky в Тернополі споруджується на південному сході від центральної частини міста. Він матиме зручний доступ до основних транспортних магістралей та інфраструктури. Зокрема, повз об’єкт проходить міжнародна траса М 012 (Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка), яка являється складовою європейського маршруту Е50. Також ТЦ межуватиме з мікрорайонами Східний, Канада та Сонячний. В структурі ТРЦ працюватиме наземний і підземний паркінги на 339 машиномісць та повноцінний автовокзал. Останній забезпечуватиме ТРЦ додатковим трафіком у 5-6 тисяч відвідувачів на день. Вдале розташування першого в місті форматного ТРЦ забезпечить його популярність, що вже підтверджується попитом національних та міжнародних операторів. Що стосується якірних орендарів, то на етапі підписання знаходяться ДРЦ і унікальна для Тернополя розважальна зона площею 7500 кв. м.
 
ТРЦ Bogun City
 • Місцезнаходження: Вінниця, пр. Героїв Чорнобиля, 1
 • GBA: 24 952 кв. м
 • GLA: 14 275 кв. м
 • Заявлений термін введення в експлуатацію: 2027 рік
Один з найамбітніших проєктів комерційної нерухомості в Україні планується реалізувати у Вінниці. Тут на проспекті Героїв Чернобиля планується побудувати багатофункціональний комплекс Bogun City загальною площею майже 57 500 кв. м. Він включатиме в себе 22-поверховий бізнес-центр (GBA 14 215 кв. м), 4-зірковий готель на 150 номерів (GBA 6548 кв. м), житлові апартаменти (GBA 11 725 кв. м) та великий чотирирівневий торгово-розважальний центр. Останній займатиме площу в майже 25 000 кв. м (GLA – 14 275 кв. м).
Передбачається, що в межах комплексу працюватиме продуктовий супермаркет, розважальна зона, фуд-корт та фітнес-клуб. При цьому високу відвідуваність ТРЦ забезпечуватиме не лише синергія з офісною, готельною та житловою нерухомістю, але й вкрай вдале місце розташування об’єкту. Адже Bogun City буде реалізовано на перетині важливих транспортних артерій Вінниці та в кроковій доступності до центру міста, авто- і залізничного вокзалу.